Главная » 2023 » Август » 7 » Причини, чому комп’ютери Mac не підходять для геймінгу

Причини, чому комп’ютери Mac не підходять для геймінгу

07.08.2023 в 15:51 просмотров: 237 комментариев: 0 Техно
Найновіші комп'ютери Mac і MacBook з силіконовими мікросхемами Apple (такими як чіп M1) демонструють вражаючу продуктивність і ефективність. Завдяки своїй потужності, вони можуть легко впоратися з різноманітними завданнями, включаючи важкі редагування відео, графіку і навіть запуск деяких ігор.

Проте, наявність AAA ігор (тобто високобюджетних ігор від великих ігрових компаній) на платформі Mac все ще обмежена. Це пояснюється тим, що розробники ігор часто ставлять основний акцент на популярних ігрових консолях та ПК з Windows, що мають ширшу базу користувачів. Доречі подібна ситуація і з айфон 13 ціни на який вже трохи пішли на спад.

Apple виробляє Game Porting Toolkit, який був представлений на WWDC 2023. Цей інструмент спрощує розробникам перенесення ігор на Mac і робить їх сумісними з цією платформою. Незважаючи на ці зусилля, гравці не поспішають в магазини Apple, щоб придбати Mac або MacBook для гри в останні ігри. Це пояснюється тим, що на даний момент ще є деякі обмеження щодо графічної потужності та оптимізації геймінгу на цих пристроях.
 

Mac і MacBook дорогі

Макбук Ейр є доступним комп'ютером з точки зору його потужності, проте модель першого покоління з чіпом M1 все ще коштує $999. З іншого боку, за $599 можна придбати Мак Міні, але для його повноцінного функціонування необхідно додатково витратити на периферійні пристрої, такі як монітор, клавіатура та миша, що можуть обійтися вам у $150-200.

Якщо вам потрібен бюджетний варіант для ігор, ви можете знайти один із найкращих ігрових ноутбуків за менш ніж $700. Також є можливість зібрати універсальний ігровий комп'ютер, що забезпечить найкраще співвідношення ціни та продуктивності. Існує також ринок вживаних комп'ютерів, який може бути привабливим варіантом для тих, хто має обмежений бюджет.

Отже, гравцям, які хочуть почати грати, але не готові вкладати багато грошей, буде зручніше розглянути комп'ютери з процесорами Intel або AMD, замість вибору Mac.
Причини, чому комп’ютери Mac не підходять для геймінгу

Ви не можете оновити комп’ютер Apple-Silicon

SoC (System-on-Chip) об'єднує всі основні компоненти комп'ютера, такі як процесор, графічний процесор, оперативну пам'ять та твердотільний накопичувач, в одному компактному корпусі. Така інтеграція дозволяє фізично зблизити всі ці частини, що робить їх ефективнішими та потужнішими, ніж традиційні комп'ютерні збірки.

Проте, одним з недоліків такого підходу є неможливість оновлення комп'ютера на основі SoC в майбутньому. Тобто, якщо ви вибрали комп'ютер на основі SoC, ви не зможете замінити окремі компоненти, як це робиться з традиційними ігровими машинами. Зазвичай ігрові комп'ютери відомі своєю можливістю оновлення, що дозволяє поступово покращувати їх продуктивність і перетворювати бюджетні системи на потужні геймінгові монстри.

Таким чином, хоча комп'ютери на базі SoC виявляються ефективними та потужними з технічної точки зору, їхні обмежені можливості оновлення можуть впливати на вибір геймерів, які прагнуть гнучкості у покращенні своїх систем із часом.  Це як із смартфонами, щоб оновити версію, краще купити айфон 13 про макс, адже якщо у вас 11 модель апаратно оновити її неможливо. 

Багато ігрових ноутбуків надають можливість оновлення оперативної пам'яті і твердотільного накопичувача, що дозволяє геймерам збільшувати продуктивність своїх систем з часом. Оновлювані компоненти дозволяють геймерам адаптувати свої ноутбуки під змінюючіться вимоги ігор та різні завдання.

Однак, зважаючи на конфігурацію MacBook Pro із твердотільним накопичувачем на 512 ГБ та 16 ГБ об'єму пам'яті Unified, можна зрозуміти, що ці комп'ютери засновані на SoC і не мають оновлюваних компонентів. Це означає, що якщо у вас вже є такий MacBook Pro, ви не зможете оновити пам'ять або твердотільний накопичувач, як це робиться в деяких інших комп'ютерах.

Таким чином, користувачі MacBook Pro мають заздалегідь обирати оптимальну конфігурацію при покупці, так як пізніше не зможуть самостійно змінити апаратні характеристики. Однак, MacBook Pro засновані на SoC пропонують високу продуктивність і ефективність роботи, що може бути привабливим для багатьох користувачів.
 
Аватар king22 Yosyp Korol
Главред/dozeninfo
Фотографии по теме
Комментарии 0
avatar
Copyright © Все права защищены: 2018 - 2023 Копирование материалов сайта разрешено только при указании ссылки на источник DOZENinfo