Главная » 2024 » Май » 4 » Отримати документи на встановлений пандус по ДБН

Отримати документи на встановлений пандус по ДБН

04.05.2024 в 15:48 просмотров: 932 комментариев: 0 LifeStyle
 Пандус є важливим елементом інфраструктури для багатьох людей з обмеженими можливостями або мобільними проблемами. Адже він надає можливість безпечно пересуватися з одного рівня на інший, забезпечуючи комфорт та незалежність. Про важливість оформлення пандуса та багато іншого, сьогодні поговоримо про головні кроки для отримання дозвільної документації на нього. 
 

Вимоги та норми до пандусів згідно ДБН

В Україні існують чіткі норми та вимоги до оформлення пандусів, які регламентуються  ДБН В.2.2-40:2018 «Будівлі та будівлі. Інклюзивність будівель та споруд. Основні положення». Цей документ є важливим стандартом, який описує всі технічні параметри пандусів з метою забезпечення безпеки та зручності користувачів. Він встановлює стандарти для ширини пандусів, їх ухилу, довжини, висоти поручнів, а також вимоги щодо наявності майданчиків відпочинку та тактильної плитки. Згідно з цим стандартом, ширина пандуса повинна бути достатньою для комфортного проходження особи з інвалідністю або з обмеженими можливостями разом із супровідною особою чи мобільним обладнанням. Ухил пандуса також має відповідати нормативам, щоб забезпечити безпечне та легке пересування. А довжина пандуса визначається з урахуванням висоти перешкоди, яку необхідно подолати. Висота поручнів повинна бути достатньою для забезпечення безпеки під час пересування по пандусу, а майданчики відпочинку та тактильна плитка виконують важливу функцію для людей з обмеженими можливостями, надаючи їм можливість відпочити та інформацію щодо кінця пандуса. Дотримання цих вимог є важливим аспектом будівництва та облаштування інфраструктури, який допомагає створити середовище, доступне для всіх громадян, незалежно від їхніх фізичних можливостей. Тому важливо, щоб будівельні компанії та організації, що займаються інфраструктурними проєктами, дотримувалися цих норм та вимог у своїх роботах.
Отримати документи на встановлений пандус по ДБН

В який місцях пандус є особливо важливим?

Аптеки, банки, приватні клініки та медичні лабораторії є важливими установами, де доступність є надзвичайно важливою для громадськості. Розглянемо, чому встановлення пандусів у цих місцях є настільки важливим:
 

Місце
 

Чому важливо
 

Потенційні місця встановлення
 

Аптеки
 
Аптеки — це місця, де люди здобувають медичні препарати та продукти для свого здоров'я.
 
Вхід та зони обслуговування аптеки, де пандус може допомогти забезпечити доступ для всіх клієнтів.
 
Банки
 
Банки — це місця, де люди здійснюють фінансові операції та отримують фінансові послуги.
 
Вхідні зони, внутрішні коридори та обслуговувальні пункти в банку, де може бути встановлений пандус.
 
Приватні клініки
 
Приватні клініки є місцями, де люди отримують медичні послуги та консультації.
 
Вхідні зони, коридори та кабінети прийому, де може бути встановлений пандус.
 
Медичні лабораторії
 
Медичні лабораторії проводять діагностичні та аналітичні процедури для визначення стану здоров'я пацієнтів.
 
Вхідні зони та зони очікування в лабораторіях, де може бути встановлений пандус.
 

Хто видає документи на пандус?

Після встановлення пандуса, він стає не лише зручним інструментом для пересування людей з обмеженими можливостями, а й важливим аспектом забезпечення безпеки та доступності будівлі для всіх громадян. Отримання дозвільних документів на пандус є законною вимогою, що гарантує відповідність конструкції всім стандартам і нормативам.

Першим кроком у процесі отримання дозволу на пандус є звернення до відповідних експертів - БТІ. Саме вони займаються оцінкою технічної безпеки та відповідності будівельних конструкцій нормативам.

Після звернення, проводиться технічна експертиза, в ході якої оглядають пандус щодо відповідності вимогам. 

Якщо пандус є доступним, БТІ видає такі документи:
 
  • Висновок про відповідність: документ, який підтверджує, що пандус відповідає всім вимогам та стандартам доступності.
  • Технічний паспорт: документ, що містить технічні характеристики пандуса та підтверджує його легальність.
  • Дозвільний сертифікат: офіційний документ, який дозволяє експлуатувати пандус та підтверджує його відповідність нормативам.
  • Посвідчення про встановлення пандуса: Документ, який підтверджує факт встановлення пандуса та його відповідність вимогам.
Документи на пандус є прямим свідоцтвами його легальності та відповідності всім вимогам. Ці документи підтверджують не лише правомірність його експлуатації, але й важливість та важливість у створенні доступного та безпечного середовища для всіх громадян.
 
Аватар king22 Yosyp Korol
Главред/dozeninfo
Фотографии по теме
Комментарии 0
avatar
Copyright © Все права защищены: 2018 - 2024 Копирование материалов сайта разрешено только при указании ссылки на источник DOZENinfo