Главная » 2023 » Июнь » 3 » Можно ли привлекать лиц с инвалидностью к работе в ночное и сверхурочное время

Можно ли привлекать лиц с инвалидностью к работе в ночное и сверхурочное время

03.06.2023 в 19:46 просмотров: 1114 комментариев: 0 Бизнес
Работа лиц с инвалидностью в ночное время и привлечение данных лиц к сверхурочным работам допускается только с их согласия и при условии, что это не противоречит медицинским рекомендациям.

Северо-Восточное межрегиональное управление Государственной службы по вопросам труда объясняет, можно ли привлекать лиц с инвалидностью к работе в ночное и сверхурочное время.

"Відповідно до вимог статей 55 та 63 Кодексу законів про працю України, робота осіб з інвалідністю у нічний час та залучення цих осіб до надурочних робіт допускається лише за їхньою згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.

Особі, яку визнано особою з інвалідністю, крім довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (далі – МСЕК), МСЕК видається індивідуальна програма реабілітації (далі – ІПР) за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України.

В ІПР зазначаються види та обсяги необхідного соціального захисту особи з інвалідністю, зокрема відомості про придатність до відповідної професії: у повному обсязі, з обмеженням обсягу виконуваних робіт та визначенням тривалості робочого дня.

До ІПР включено докладний опис усіх чинників та елементів майбутньої трудової діяльності особи з інвалідністю, обов’язково вказуються: протипоказання за станом здоров’я особи з інвалідністю до професійної діяльності; показані умови праці (важкість, напруженість, режим праці та відпочинку, форма організації праці, санітарно-гігієнічні чинники).

Отже, якщо працівник, який є особою з інвалідністю однієї з груп, надав згоду на роботу у нічний чи понаднормативний час і в його ІПР немає будь-яких застережень щодо такого режиму роботи, то такого працівника можна залучати до надурочних робіт та роботи у нічний час", - сказано в разъяснении.

Аватар enr091 Наталия Ришко
Журналист/dozeninfo
Фотографии по теме
Комментарии 0
avatar
Copyright © Все права защищены: 2018 - 2023 Копирование материалов сайта разрешено только при указании ссылки на источник DOZENinfo