Главная » 2023 » Ноябрь » 14 » Експертиза проектно-кошторисної документації

Експертиза проектно-кошторисної документації

14.11.2023 в 16:29 просмотров: 296 комментариев: 0 LifeStyle
Проектно-кошторисна документація (ПКД) визначає необхідні вимоги та основні параметри для реалізації об’єкта будівництва і становить ключовий етап у великому будівельному процесі. Розробка ПКД передбачає проведення детального проектування та експертизу кошторису витрат. Експертиза проектної документації є критично важливим етапом перед початком будівельних робіт.

Компетентні фахівці компанії УК Експертиза погодились надати інформативні відповіді на всі значущі питання, пов'язані з цим важливим процесом.

Що таке проектно-кошторисна документація та який предмет її закупівлі

Стосовно статті 877 ЦК, підрядник повинен виконувати будівництво та пов'язані з ним будівельні роботи відповідно до проектної документації, яка визначає обсяг і зміст робіт, а також інші вимоги, що ставляться до робіт та кошторису, що визначає ціну робіт. Підрядник реалізує всі роботи, визначені у проектній документації та кошторисі (проектно кошторисна документація), якщо інше не передбачено умовами будівельного контракту.

У тексті договору будівельного підряду повинні бути чітко визначені склад і зміст проектно-кошторисної документації, а також те, яка зі сторін та в який термін зобов'язана надати відповідну документацію.

У той самий час ДБН А.2.2–3–2014 не визначає вимог щодо:
  • складу та змісту проектної документації на реставрацію об’єктів культурної спадщини;
  • об’єктів, що будуються за межами України за рахунок її бюджетних інвестицій;
  • ліквідації наслідків аварій і катастроф;
  • на консервацію та розконсервацію об’єктів будівництва встановлюються.
Такі вимоги встановлюються окремими будівельними нормами та нормативними документами, але з урахуванням положень ДБН А.2.2–3–2014.

Проектно-кошторисна документація (ПКД) — це схвалені текстові та графічні матеріали, які визначають містобудівні, об’ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні, технологічні рішення, а також кошториси об’єктів будівництва.
Експертиза проектно-кошторисної документації

Експертиза проектно-кошторисної документації: хто і як проводить

Експертиза проектно-кошторисної документації будівництва є завершальним етапом його розроблення, а проведення цієї експертизи регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 560 (далі — Порядок № 560). Основною метою експертизи є визначення якості проектних рішень, виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності, довговічності будівель і споруд, а також експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення. Оцінка також враховує відповідність нормативам у галузях санітарного благополуччя, екології, праці, пожежної та інших аспектах.

Згідно з пунктом 6 Порядку № 560, експертиза є обов'язковою перед затвердженням проекту. Ця вимога застосовується до об'єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, які будуються в умовах складних інженерно-геологічних чи техногенних умов, витрати на які перевищують встановлені порогові значення. Також обов'язкова експертиза застосовується до об'єктів, які оцінюються з точки зору їхнього впливу на навколишнє середовище. Для інженерно-технічних об'єктів оборони експертиза є обов'язковою.

Замовник може визначити необхідність експертизи для об'єктів, які зазвичай не підлягають їй. Визначення такої необхідності здійснюється експертною організацією, яка відповідає критеріям Мінрегіону та включена до переліку експертних організацій, серед яких є і ТОВ “Ук Експертиза”.

Важливо відзначити, що розробник проекту не має права проводити експертизу власного проекту. При цьому замовник може встановити вимогу щодо обов'язкової експертизи проектно-кошторисної документації, яку виконає розробник ПКД відповідно до визначеної експертної організації.
Аватар king22 Yosyp Korol
Главред/dozeninfo
Фотографии по теме
Комментарии 0
avatar
Copyright © Все права защищены: 2018 - 2023 Копирование материалов сайта разрешено только при указании ссылки на источник DOZENinfo